Leerorkesten in het land  


Wij wisselen kennis, instrumenten en lesmaterialen uit met collega-initiatieven die onze droom delen, nieuwe Leerorkesten en soortgelijke (sociale) muziekonderwijsinitiatieven in heel Nederland. Wellicht zit er een initiatief bij u in de buurt? De lijst breidt zich steeds verder uit.


Hoort uw project ook op deze lijst? Stuur dan een mailtje naar pr@leerorkest.nl

Organisaties met een sterretje (*) lenen muziekinstrumenten van het Instrumentendepot


ABCOUDE
(*) Cultuurhuis Abcoude – www.cultuurhuisabcoude.nl

ALBLASSERDAM
(*) Soli Deo Gloria/Gospel Music Foundation, Naschools Muziekaanbod – www.cov-solideogloria.nl

ALKMAAR
Artiance, Centrum voor de Kunsten – www.artiance.nl

ALMERE
(*) Leerorkest Almere – https://kleurincultuur.com/leerorkest-almere
(*) Who's Next, Clasical Expresss – www.who's-next.nl
 
ALPHEN AAN DE RIJN
Orkest in de Klas-Alphen, Streekmuziekschool Alphen – www.nieuwemuziekschoolalphen.nl

AMERSFOORT
Scholen in de Kunst – www.scholenindekunst.nl

AMSTERDAM
Accu, BUMUS Buurtmuziekschool – www.stichtingaccu.nl, www.indischebuurtbalie.nl
Aslan Muziekschool – www.aslanmuziek.nl
Koninklijk Concertgebouw – www.concertgebouw.nl
Muziekschool Amsterdam – www.muziekschoolamsterdam.nl
Muziekschool Amsterdam Noord – www.muziekschoolnoord.nl

ANTILLEN
(*) Leerorkest Aruba – www.leerorkestaruba.org
(*) Leerorkest Bonaire www.leerorkestbonaire.org
(*) Leerorkest Curaçao – www.leerorkestcuracao.org

ANTWERPEN (Belgie)
Antwerp Symphony Orchestra, opMaat orkest – www.antwerpsymphonyorchestra.be/nl/opmaatorkest

APELDOORN
Kristal Samen Leven – www.inkluzie.nl

ARNHEM
(*) Muziekvereniging Crescendo, Musickids Arnhem – www.crescendo-elden-arnhem.nl
Spelenderwijsorkesten in Gelderland en Overijssel, Cultuurmij Oost – www.cultuuroost.nl
Musidesk Rijnbrink – www.musidesk.nl

ASSEN
Kunst en Cultuur Drenthe – www.kunstencultuur.nl

ASSENDELFT
(*) Saens Harmonie Orkest, Basisschool Delta – www.saensharmonieorkest.nl

BAARN
(*) Basisschool Gaspard de Coligny – www.gasparddc.nl

BARNEVELD
(*) Muziekschool Barneveld, SamSam Leerorkest – www.muziekschoolbarneveld.nl

BERGEN OP ZOOM
(*) CKB Leerorkest Bergen Op Zoom, Centrum voor de Kunsten – www.ckboz.nl

BERKHOUT
(*) Geert Holleschool, Muziek in de Klas – www.geertholle.nl
(*) Muziekvereniging Volharding – www.volhardingberkhout.nl
 
BILTHOVEN
(*) Het Kunstenhuis De Bilt-Zeist – www.kunstenhuis.nl

BREUKELEN
KOMM (Kinderen Ontdekken Muziekmaken), Orkest SDG, Tienhoven – www.sdgtienhoven.nl

BURGUM
SCW Burgum, ‘Kickstart’-project, kennismaken met popmuziek in bandvorm – www.glinstrastate.nl

BUSSUM
(*) Nieuwe Muziekschool – www.de-nieuwe-muziekschool.nl

CASTRICUM
(*) Toonbeeld, centrum voor de kunsten – www.toonbeeld.tv

CULEMBORG
(*) Kunsteducatie Culemborg – www.culemborgseschoolorkesten.nl

DALEN
(*) Harmonieorkest Volharding, BWB-school – www.volhardingdalen.nl

DALERPEEL
(*) Willem Alexanderschool, Klasse! Orkest – www.waschooldp.nl

DEN BOSCH
Bosch Leerorkest, Stichting Huis 73  – www.huis73.nl
(*) Stedelijk Gymnasium – www.sgdb.nl

DEN HAAG
(*) Koninklijk Conservatorium, Educatieprogramma binnen Bachelor Muziek – www.koncon.nl
(*) The Residents en The Symphonic Seniors (Residentie Orkest) – www.residentieorkest.nl

DEN HELDER JULIANADORP
Triade, Blazersklas bij OBS Margriet – www.triade-denhelder.nl

DEVENTER
(*) Muziekvereniging Eendracht Colmschate, Klassenorkest – www.eendracht-colmschate.nl

DOETINCHEM
(*) Leerorkest Doetinchem – www.muziekschooloostgelderland.nl

DORDRECHT
(*) Stichting Leerorkest Drechtsteden – www.leerorkestdrechtsteden.nl

DRACHTEN
(*) Brede School De Wiken – www.bredeschool-drachten.nl/brede-school-de-wiken

DRUTEN
De Nieuwe Muziekschool, IKC de Kubus – www.denieuwemuziekschool.nl

EINDHOVEN
(*) Basisschool 't Palet – www.bspaleteindhoven.nl

ENSCHEDE
Super Symphonic Leerorkest Enschede, Kaliber Kunstenschool – www.kaliberkunstenschool.nl

GARMERWOLDE
(*) De Rijdende Popschool – www.derijdendepopschool.nl

GELDROP
(*) Geldrops Muziekcorps – www.geldropsmuziekcorps.nl

GROESBEEK
(*) Basisschool Op De Horst, Slagwerkproject – www.bs-opdehorst.nl

HAARLEM
(*) Hallo Muziek – www.hallomuziek.nl
Overleg Centrum voor de Kunsten Noord-Holland – overlegcentrumvoordekunsten@gmail.com

HAARLEMMERMEER
Leerorkest Haarlemmermeer, Pier K – www.pier-k.nl

HALSTEREN
(*)  Sint Cecilia Eensgezind, MuzieKids – www.harmonie-halsteren.nl

HEERENVEEN
Frysk Leerorkest; Ateliers Majeur, It Toanhûs en De Wâldsang – nl-nl.facebook.com/FryskLeerOrkest

HEERHUGOWAARD
(*) Cool Kunst en Cultuur, Harplessen – www.coolkunstencultuur.nl

HELMOND
(*)  Basisschool de Goede Herder – www.bs-goedeherder.nl

HUIZEN
(*) DaVinci Muziek – www.davinci-music.nl
(*) Jeedva Music –  nl-nl.facebook.com/jeedvamusic.muziekschool
(*) PGH – www.protestantshuizen.nl
 
KRIMPEN AAN DE LEK
(*) Muziekschool Krimpen a/d Lek, Muzieklokaal KadL – www.muziekschoolkrimpenaandelek.nl
Muziekvereniging Crescendo, MuziekLokaal – www.crescendokrimpen.nl

LANGEZWAAG
Fryske Blaasakademy – www.fryskeblaasakademy.com

LEIDEN
(*) BplusC – www.bplusc.nl

LELYSTAD
(*) De Kubus, Lelystad Vol Muziek – www.dekubuslelystad.nl

LINSCHOTEN
(*) Muziekvereniging Linfano – www.linfano.nl

LOENEN AAN DE VECHT
(*) Leerorkest Stichtse Vecht – www.leerorkeststichtsevecht.nl

MAASTRICHT
(*) St. Muziek voor een Leven – www.muziekvooreenleven.nl

MEPPEL
(*) CMV De Bazuin – www.bazuinmeppel.nl

MIDDELBURG
(*) Zeeuwse Muziekschool – www.muziekschoolzeeland.nl

MONTFOORT
(*) Muziekvereniging Sint Carolus, MuzieKids – www.sintcarolus.nl 

NIEUWEGEIN
(*) De KOM, wijkorkest Rock the Orchestra! – www.educatie.dekom.nl

NORG
Muziekvereniging De Vooruitgang, Blazersklasproject – www.devooruitgangnorg.nl

OOSTERHOUT
(*) H19 Centrum voor de kunsten – www.h19.nl

OOSTERWOLDE
‘Kinderen: daar zit muziek in!’, Stichting Scala – www.scala-welzijn.nl

OUDERKERK AAN DE AMSTEL
(*) Muziekschool Ouder-Amstel – www.muziekschoolouder-amstel.nl

PANNINGEN
Cultuurpad – www.cultuurpad.nl, www.bijsien.nl

POORTVLIET
(*) Jenaplanschool Poortvliet, Samen Muziek Maken – www.smdbpoortvliet.nl

PURMEREND
(*) Muziekschool Waterland, Popfabriek on the Road – www.muziekschoolwaterland.nl

RAALTE
(*) Muzieknetwerk Salland, Muziek in de klas – www.muzieknetwerksalland.nl

RIJSWIJK
Trias, Centrum voor de Kunsten – www.stichting-trias.nl

ROTTERDAM
SKVR, Ieder Kind een Instrument – www.skvr.nl

SNEEK
(*) Thomas van Aquinoschool, Naschools orkest – www.thomasvanaquinoschool.nl

STEENBERGEN
Spelenderwijs Volharding Steenbergen – www.volhardingsteenbergen.nl

TIEL
Muziek in de Klas (MIK) Tiel – www.lesinzinder.nl/mik

TWELLO
(*) Cadenza, Blaaskaken – www.cadenzatwello.nl

UITHOORN
(*) Muziekvereniging KNA – www.kna-uithoorn.nl

UITGEEST
(*) PKN – www.kerkuitgeestakersloot.nl

URK
(*) Eut de Kunst, Instrumentlessen – www.eutdekunsturk.nl

UTRECHT
(*) Festival Tweetakt – www.tweetakt.nl
(*) Kunstkasteel Zuilen, Muziek in de wijk – facebook/ Muziek-in-de-Wijk
(*) Muziekroute Utrecht – www.muziekroute.nl

VEENDAM
De Toon Zetten (Centrum voor de Kunsten Zuid-Groningen, Stadskanaal;
Muziek-, Dans- en Theaterschool, Veendam; Kunstencentrum Kielzog, Hoogezand;
Muziekschool Oost Groningen, Oldambt; Muziekschool Hunsingo, Bedum;
IVAK de Cultuurfabriek Delfzijl; Kunstbedrijven Westerkwartier;
St. Muziekonderwijs Grootegast; Vrijdag (Groningen) – www.mdtveendam.nl

VELDHOVEN
(*) 040muziek, Blazersklasproject – www.040muziek.nl

VLEUTEN
Harmonie Orkest Vleuten – www.harmonieorkestvleuten.nl

VUGHT
(*) Orthense Harmonie, Basisschool Het Palet 's Hertogenbosch – www.orthenseharmonie.nl

IJMUIDEN
Kunstencentrum Velsen – www.kunstformvelsen.nl

ZAANDAM
OrkestZ, Samenwerkende Zaanse Muziekverenigingen – www.orkestz.nl
(*) Islamitische Basisschool De Horizon – www.ibsdehorizon.nl

ZAANSTAD
FluXus, Muziek Maakt School – www.fluxus.nl

ZALTBOMMEL
(*) Schoolorkest Zaltbommel – www.harmonie-dekarel.com

ZEVENAAR
Het Musiater (muziek in de klas-projecten, spelenderwijsorkesten) – www.liemerskunstwerk.nl 

ZWOLLE
De Twijn,  ‘Hoor eens wat ik kan’ – www.detwijn.nl